NA PEŁNYM BAKU PRZEZ 30 LAT – Wanicki

NA PEŁNYM BAKU PRZEZ 30 LAT

30 lat działalności to trzy dekady wytężonej pracy nad rozszerzaniem i udoskonalaniem oferty serwisu, sprzedaży, finansowania i ubezpieczenia. Przez lata zmieniła się w Polsce rzeczywistość biznesowa, ale u nas pewne kwestie pozostały niezmienne. Siłą marki Wanicki była i jest elastyczność, otwartość na zmiany oraz indywidualne podejście do potrzeb Klienta, dzięki czemu mamy stabilną pozycję na rynku i każdego roku odnosimy kolejne sukcesy. Rozpoczynaliśmy od firmy transportowej, a teraz mamy pełen bak możliwości oraz szerokie portfolio marek – mówi Wiesław Wanicki, założyciel firmy.

 

Pierwszym przełomowym wydarzeniem w historii Firmy Wanicki było podpisanie w 1999 roku umowy dealerskiej DAF TRUCKS POLSKA, obejmującej sprzedaż i serwisowanie samochodów marki DAF. Dotychczas zaowocowało to wieloma tytułami Dealera Roku DAF, 5 autoryzacjami dla serwisów Grupy Wanicki oraz sprzedażą ponad 9 000 nowych samochodów DAF.

Początek drugiej dekady XXI wieku przyniósł autoryzację na wyłączną sprzedaż i obsługę autobusów hiszpańskiej marki IRIZAR oraz rozwój sieci sprzedaży marek TATRA i ISUZU.

Kolejnym kamieniem milowym w rozwoju Grupy Wanicki było podpisanie umowy dealerskiej z John Deere – światowym liderem w technologii rolniczej. Dało to mocne rozpoczęcie rozwoju segmentu AGRO, dla którego Grupa posiada już 5 oddziałów sprzedaży i serwisu, a w najbliższym czasie planowane jest otwarcie kolejnych.

Ostatnie lata to nawiązanie współpracy jako generalny importer nadwozi śmieciarek Geesinknorba oraz naczep i zabudów firmy Lamberet a także otwarcie nowych serwisów w segmencie Trucks&Bus w Sobiekursku k. Warszawy i Lędzinach k. Tych.

Jubileusz marki Wanicki kolejny raz łączy się z istotnym wydarzeniem u holenderskiego producenta. Tym razem jest to wprowadzenie nowej generacji DAF, która otwiera drogę ku przyszłości na pełnym baku na kolejne lata, do następnych jubileuszy.

Skontaktuj się z nami
Firma Wanicki Sp. z o.o.
ul. Myślenicka 19
32-031 Mogilany (Kraków)

GPS 49.952664,19.891058
tel. 12 37 27 000
fax 12 270 80 32
mail serwis@wanicki.pl
Sprawdź ofertę
Dalej