DAF XF – Wanicki

DAF XF

Pure Excellence

Zgodnie z filozofią DAF Transport Efficiency nowy model XF został całkowicie przebudowany, osiągając nowy poziom doskonałości. Nowy XF zbudowany jest na znakomitej reputacji naszych pojazdów Euro 6. Wyróżnia go wszystko, czego oczekujesz od pojazdu marki DAF – wiodące w swojej klasie niezawodność, trwałość oraz wydajność, połączone z niedoścignioną wygodą kierowcy. W nowym modelu zostały wprowadzone znaczące usprawnienia we wszystkich tych kategoriach.

Nowy XF zapewnia najwyższą oszczędność paliwa w branży. Wyższy moment obrotowy połączony z niższymi obrotami silnika, nowe wysokowydajne tylne osie, wyższa wydajność elektroniki oraz usprawnienia aerodynamiki skutkują mniejszym zużycia paliwa nawet o 7% na długich trasach. Oznacza to oszczędności sięgające tysięcy euro rocznie!

DAF Transport Efficiency

 

Większa ładowność

Nowy XF jest lżejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Nowy, wysokowydajny, lecz ultrakompaktowy układ końcowego oczyszczania spalin (ang. Emission Aftertreatment System, EAS) zmniejsza masę pojazdu o 50 kg. Lżejsze stały się również przeprojektowane silniki oraz zoptymalizowane podwozia. W zależności od konfiguracji osi komponenty te mogą zmniejszyć masę własną ciężarówki nawet o 100 kg lub więcej. Pojazd może więc przewozić cięższe ładunki, co ma ogromne znaczenie w zastosowaniach, w których liczy się każdy kilogram.

Maksymalny czas pracy bez przestojów

Seria XF jest szeroko znana z najlepszej w klasie niezawodności. Nowe układy elektryczne i elektroniczne sprawiają, że wydajność najnowszego modelu jest jeszcze większa. Uproszczenie i zredukowanie ilości przewodów i połączeń zapewnia najwyższą niezawodność oraz duże możliwości podłączenia dodatkowego osprzętu. W efekcie dostępność pojazdu jest możliwie najwyższa, a koszty jego eksploatacji niższe niż kiedykolwiek. Interwały serwisowe nowego XF sięgają teraz nawet 200 000 kilometrów!

Wyjątkowy komfort kierowcy

Nowy poziom komfortu kierowcy to duży atut nowego modelu XF. Nowe funkcje w kabinie kierowcy czynią z niej jeszcze atrakcyjniejsze i wygodniejsze miejsce do pracy, funkcjonowania i spania. Istnieje wiele nowych opcji umożliwiających dostosowanie wnętrza do Twoich potrzeb kierowcy, aby zapewnić mu niezrównany komfort i luksus. Wprowadziliśmy też liczne innowacyjne rozwiązania, które sprawiają, że prowadzenie pojazdu jest łatwiejsze, bezpieczniejsze i przyjemniejsze niż kiedykolwiek.

Wiodący na rynku system zarządzania flotą

Nasz nowy system zarządzania flotą DAF Connect daje dostęp do aktualizowanych na bieżąco informacji dotyczących wydajności kierowcy oraz pojazdu. Innowacyjny system DAF Connect przedstawia przejrzyste informacje o położeniu pojazdów, zużyciu paliwa, przebiegu, stopniu wykorzystania floty oraz okresów bezczynności. System generuje też obszerne raporty umożliwiające porównywanie pojazdów oraz kierowców. DAF Connect umożliwia osiągnięcie możliwie największych zysków na kilometr, optymalizując dostępność pojazdu, zmniejszając koszty eksploatacji i usprawniając wydajność logistyczną.

International Truck of the Year 2018

W 2018 roku nowy model DAF XF wraz z modelem CF zostały ogłoszone „Międzynarodowymi pojazdami ciężarowymi 2018 roku” (International Truck of the Year 2018) przez niezależne jury, w skład którego wchodzili najlepsi dziennikarze zajmujący się transportem drogowym z 23 europejskich krajów. Najbardziej prestiżową nagrodę przyznawaną w branży pojazdów ciężarowych na terenie Europy otrzymał Prezes firmy DAF Trucks, Preston Feight, z rąk Gianenrico Griffiniego, przewodniczącego jury podczas wystawy Solutrans w Lyonie.

Nowe modele DAF CF i XF wyróżniają się zupełnie nowymi układami napędowymi z bardzo wydajnymi skrzyniami biegów i tylnymi osiami. Innowacyjne rozwiązania, takie jak nowe kompaktowe układy oczyszczania spalin, zaawansowane oprogramowanie czy zoptymalizowana aerodynamika, przyczyniają się do obniżenia poziomu zużycia paliwa i emisji CO2 aż o 7%. W przypadku podwozi pod zabudowę uzyskano redukcję masy nawet do 300 kilogramów co powoduje dalszy wzrost efektywności transportu.

Nowy standard ogólnej wydajności

„To coroczne wyróżnienie jest przyznawane pojazdom ciężarowym lub gamie modeli, w których zastosowane rozwiązania w największym stopniu przyczyniają się do zwiększenia efektywności transportu drogowego. Brane są tu pod uwagę następujące kryteria: innowacyjne rozwiązania techniczne, komfort kierowcy, bezpieczeństwo na drodze, właściwości jezdne, oszczędność paliwa, wpływ na środowisko naturalne oraz całkowity koszt eksploatacji”, uzasadnił Gianenrico Griffini, przewodniczący jury. „Prezentując nowe modele z serii CF i XF, firma DAF wprowadziła na rynek gamę średnich i ciężkich pojazdów ciężarowych, która ustanawia nowe standardy w kwestii sprawności układu napędowego i całkowitej wydajności”.

Ogromne wyróżnienie

W imieniu 10 000 pracowników firmy DAF zatrudnionych na terenie całej Europy Prezes DAF Trucks, Preston Feight, odebrał prestiżową nagrodę „Międzynarodowego pojazdu ciężarowego 2018 roku”. „Ten zaszczyt można przypisać każdemu członkowi załogi firmy DAF”, dodał. „Ciężko pracowaliśmy na to, aby udoskonalić najlepsze pojazdy ciężarowe na rynku. Efektem tego są nowe modele CF i XF — reprezentujące prawdziwą doskonałość (idea Pure Excellence). To wspaniałe, że ten ogromny wkład został nagrodzony w tak wyjątkowy sposób. Poza tym zdobycie tytułu „Międzynarodowego pojazdu ciężarowego 2018 roku” stanowi uznanie dla naszych dostawców i dealerów, a co więcej jest ukłonem w stronę wszystkich klientów, którzy wybrali lub wybiorą nowe model DAF CF lub XF. Jury w uzasadnieniu podało, że są to wiodące pojazdy ciężarowe pod względem efektywności transportu.”

Szczegóły
Skontaktuj się z nami
Firma Wanicki Sp. z o.o.
ul. Myślenicka 19
32-031 Mogilany (Kraków)

GPS 49.952664,19.891058
tel. 12 372 70 00
fax 12 270 80 32
mail serwis@wanicki.pl
Sprawdź ofertę
Dalej