DAF LF – Wanicki

DAF LF

Czysta doskonałość

Inspirując się naszą filozofią DAF Transport Efficiency, wprowadziliśmy szereg innowacji w popularnym modelu LF, aby wznieść się na zupełnie nowy poziom doskonałości w dziedzinie transportu dystrybucyjnego.

 • Nowe układy napędowe zapewniają maksymalną oszczędność paliwa
 • Bardziej przyjazne środowisko dla wytwórców zabudów
 • Stylowe zmiany wyglądu zewnętrznego
 • Nowe, luksusowe wnętrze
 • Opcjonalne dolne okno drzwi pasażera zapewnia najlepszą w swojej klasie widoczność
 • System zarządzania flotą DAF Connect oferuje najwyższą wydajność transportu

Dzięki tym innowacjom nowy model LF charakteryzuje się najlepszą w swojej klasie niezawodnością, wytrzymałością i zwrotnością oraz oferuje najlepszą wygodę w zakresie pojazdów ciężarowych spełniających normę Euro 6. Jeszcze większa ładowność i wydajność czyni z niego najlepszy pojazd do dystrybucji zarówno dla firm, jak i kierowców. Krótko mówiąc: Czysta doskonałość.

DAF Transport Efficiency w duchu idei Pure Excellence

Model LF oferuje takie korzyści, jak największa w branży ładowność, niezrównana zwrotność i doskonała wytrzymałość. Jest także niezwykle wygodny i łatwo się prowadzi. Teraz pojazdy dystrybucyjne DAF są jeszcze lepsze i efektywniej zwiększają Twoje zyski.
Efektem tej filozofii jest nowy model LF.

 

Najlepsze zużycie paliwa w tej klasie pojazdów
 • Nowy silnik PACCAR o pojemności 3,8 litra w serii „LF City” do pracy w mieście
 • Szybsze przełożenia przekładni głównej zapewniają niższą prędkość obrotową silnika
 • Automatyczna skrzynia biegów Allison jest teraz dostępna w najlepiej ocenianym, 19-tonowym modelu LF

Nowy model LF oferuje szeroki wybór silników, m.in. mocny, 4-cylindrowy silnik PACCAR PX-5 o pojemności 4,5 l i 6-cylindrowy silnik PACCAR PX-7 o pojemności 6,7 l. Nowe oprogramowanie i zoptymalizowany system zarządzania ciepłem i przepływem powietrza zwiększyły maksymalny moment obrotowy, który teraz jest odczuwalny przy niższej prędkości w obu silnikach. Nowe, szybsze przełożenia tylnej osi skutkują niższymi prędkościami obrotowymi silnika. W połączeniu z zastosowanymi w silniku innowacjami umożliwia to uzyskanie oszczędności paliwa nawet do 6%.

Duży wybór rozstawu osi
 • Szeroka oferta rozstawu osi o długościach do 6,90 m
 • Zwiększenie maksymalnej długości nadwozia do ponad 9 m umożliwia przewożenie większych ładunków
 • Zbiornik paliwa o pojemności 1240 litrów zwiększa zasięg operacyjny, umożliwia optymalizację dostępności pojazdu i tankowanie w miejscach z niskimi cenami paliwa.

Szeroki wybór rozstawów osi, zoptymalizowanych silników PACCAR PX i wydajnych skrzyni biegów sprawiają, że nowy model LF jest dostępny w większej liczbie wariantów niż kiedykolwiek wcześniej. Nowe modele LF150 i LF170 zostały wyposażone w silnik PACCAR PX-4 i 5-biegową ręczną skrzynię biegów, dlatego idealnie nadają się do transportu miejskiego. Waga tych zwinnych pojazdów ciężarowych została zmniejszona, co umożliwia transport cięższych ładunków.

Maksymalna dostępność pojazdów

Solidny blok silnika i głowica cylindra są niezwykle mocne. Zostały one utworzone z myślą o długim okresie użytkowania, maksymalnej niezawodności i niskiej masie. W zależności od użytkowania przeglądy mogą odbywać się nawet co 60 000 km. Silniki PACCAR PX zostały zaprojektowane także z myślą o uproszczeniu czynności serwisowych i maksymalnej wydajności przy niskich kosztach eksploatacji.

Szczegóły
Skontaktuj się z nami
Firma Wanicki Sp. z o.o.
ul. Myślenicka 19
32-031 Mogilany (Kraków)

GPS 49.952664,19.891058
tel. 12 37 27 000
fax 12 270 80 32
mail serwis@wanicki.pl
Sprawdź ofertę
Dalej